Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4 > C4 - MK I

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 03-07-14, 16:19   #1
Mr.tin
Svež Citroenar
 
Mr.tin's Avatar
 
Pridružen: Jan 2013
Lokacija: ab
Prispevki: 21
Default C4 2.0Hdi 100kW l.2005 RHR

Pozdravljeni,

Ker imam že dlje časa težave z mojim vozilom in sicer C4 l.2005 2.0 16V Hdi oznaka motorja RHR. sem se odločil da pač povprašam še tle na forumu , če je gdo imel ail pa pozna nekoga ki je takšno težavo rešil.



Težava je takšna, začelo se je tako da je med (regenaracijo FAP filtra, bilo vozilo skoraj ne vozno , razno cukanje itd...) to se je po regenaraciji normalno pomirilo in avto je bil ok ...nakar pač ni več prenehalo to cukanje, avto je pokazal napako i Depolution system fault ...

Avto sem takoj peljal na uradni servis, menjali so turbino ( elektro ventil ki kontrolira tlak turbine je dal svoj konec )

Kak dan je bilo ok oz. ni sem bil pozoren vendar je bilo z vsako vožnjo slabše cukanje prisotno okrog 1500rpm in pri cca 1800rpm ....nakar spet ista napaka kot prvič in so spet menjali turbino ( v garanciji )


in na žalost se je to spet zgodilo spet , vsakič približno 1 teden po menjavi , avto deluje samo še na "safe mode" brez turbine .... (ko zaženem motor deluje turbina cca 1min in še to kot da bi "stopničasto" pospeševal.

Morem še povedat da je vedno prisotno rahlo potresavanje v prostem teku (kar sem že prebral pri nekaterih uporabnikih, vendar ni sm zasledil nikjer , odgovora, to in to je ..menjaj in bo ok) ERG ventil je bil menjan. Tako mi je potrdil moj serviser , menjan je bil še pri 1. lastniku kateri mi je ob prodaji vozila to povedal in mislim da imam še nekje račune.


Avto gre spet na servis , vendar če je gdo imel enak ali skoraj enak problem,
me zanima kako se je rešilo?

V naprej se vam zahvaljujem za vaše odgovore.

Lp Mr.tin
Mr.tin ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4 > C4 - MK I

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Poraba 2.0hdi 100kw sokol C5 MK II 88 13-02-16 07:49
Razlika med 2.0HDi 100KW in 103KW MSrougeZX C5 MK III 73 26-04-12 19:49


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 14:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum