Vrni se   Citroen Forum > Novice, Mediji, Promet, Tehnika, Akustika > Tehnika v vozilu

Notices

Tehnika v vozilu Vse o tehniki in inovativnih rešitvah v vozilu

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 05-09-16, 14:41   #1
Čojko
Neustavljivi
 
Čojko's Avatar
 
Pridružen: Jul 2007
Lokacija: vidim Slavnik
Prispevki: 5,984
Default Kakšne tekočine v starodobnike?

Ker me je nekdo malo prestrašil me zanimajo strokovno podkrepljene izjave kakšne tekočine v Citro starodobnike?

Sam v GS točim 100 oktanca brez dodajanja svinca. Glede na to, da so to "visokoturažne" mašine naj bi bil višje oktanski bencin bolj primeren. Glede svinca pa so mi povedali, da ni potreben oz. da nadomestek svinec packa ne vem točno več kaj. ???

Olje v motorju sem točil mineralca Shell HX5 15W40, Lani v Superco po nasvetu strokovnjaka natočil Selenio HPX 20W50 in opazil, da je poraba olja drastično padla skoraj na nič (tudi prej ni bila ne vem kako visoka). Motor teče lepo in mirno. Kakšna je razlika med mineralcem in sintetiko in ali lahko sintetika poškoduje dele motorja?

Glede menjalnika sem vlil neko Srbsko olje SAE 80 se mi zdi. Bi moral prav pogledat katero - zopet priporočilo. Baje, da je dobro za te menjalnike.

Hidravlično tekočino dam LHM plus, ker naj bi bila za nekoliko dlje oz. je verjetno boljša od navadnega LHM. Čistilo za hidravilo sem tudi že sprobal na vseh treh in se ni na nobenem nič zgodilo.

Strokovni komentarji in izkušnje.
Čojko ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Novice, Mediji, Promet, Tehnika, Akustika > Tehnika v vozilu

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Ami kakšne luči antasi Citroen AMI 4 09-11-12 13:09
C5 temperatura olja in hladilna tekočine yamaha20252025 C5 MK III 19 14-08-12 09:47
Težava s temperaturo hladilne tekočine corvette Citroen Xsara Picasso 23 09-09-11 12:22
Senzor nivoja hladilne tekočine gregor Citroen Xantia 6 15-06-09 17:39
Poraba hladilne tekočine furby Citroen Xsara Picasso 2 11-05-09 14:40


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 03:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2024- Citroen Forum