Vrni se   Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Blodnje in splošne razprave Kar ne spada nikamor drugam ...

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 27-11-17, 15:49   #1
BORCI V6
Poučen Citroenar
 
BORCI V6's Avatar
 
Pridružen: Sep 2015
Lokacija: ljubljana
Prispevki: 62
Default NOV slo. ZAKON O DAVKU NA ODJAVLJENE AVTOMOBILE

POZDRAVLJENI LJUBITELJI STAREJŠIH VOZIL,


Naslednje leto, se pravi 2018  bo v sloveniji stopil v veljavo nov zakon od dajatvah na odjavljeno vozilo. V lasti imam nekaj starodobnih vozil in vozil ki bodo to v parih letih postala. Zanima me sledeče:

1. So vozila z stausom starodobnika upravičena plačila te dajatve?

2. V lasti imam vozilo, ki je starejše od 30 let, vendar uradno nima satusa starodobnega vozila in ni bilo registrirano zadnjih 10 let :

    a) stoji v garaži ali je parkirano na znanem naslovu - ni razstavljeno je kompletno trenutno ni tehnično izpravno - a bom plačal novo dajatev ali ne?

    b) stoji v garazi in je v delu - delno razstavljeno trenutno tehnično ni izpravno - a bom plačal novo dajatev ali ne?

    c) podedoval sem vozilo starejse od 30 let, ki zadnjih 10 let ni bilo registrirano je kompletno a tehnično ni izpravno - okvara zavor npr. in se nahaja na mojem naslovu oz. je parkirano na znanem naslovu - a bom plačal novo dajatev ali ne?

    d) podedoval sem vozilo starejse od 30 let, ki zadnjih 10 let ni bilo registrirano ni kompletno, tehnično ni izpravno in se nahaja na mojem naslovu oz. je parkirano na znanem naslovu - a bom plačal novo dajatev ali ne? 

    e) pred kratkim sem uradno z prepisom kupil vozilo starejse od 30 let, ga v dobri veri rešil odpada oziroma uničenja, vozilo tehnično ni izpravno, ni registrirano - okvara motorja npr in ni bilo registrirano več kot 10 let - ali bom plačal novo dajatev ali ne?

   f) pred kratkim sem uradno z prepisom kupil vozilo starejse od 30 let, ga v dobri veri rešil odpada oziroma uničenja, vozilo je tehnično izpravno vendar neregistrirano - poservisirano, ni bilo registrirano več kot 10 let - ali bom plačal novo dajatev ali ne?   

3.  Sem novi lastnik vozila, uradno z prepisom, mlajšega od 30 let - mladodobnik, ki mu do pridobitve statusa starodobnika manjka par let : 

     a) vozilo tehnično ni izpravno - okvara motorja npr. nazadnje je bilo registrirano pred letom ali dvema in je trenutno odjavljeno iz prometa, nahaja se na znanem naslovu - ali bom plačal novo dajatev ali ne?    

    b) vozilo je tehnično izpravno, registriram ga občasno - vsako leto za pol leta in ga potem odjavim iz prometa - ali bom plačal novo dajatev ali ne?



prosim za odgovore, hvala !
BORCI V6 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno



Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 07:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum