Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK I

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 26-06-19, 09:08   #1
robimb
Svež Citroenar
 
robimb's Avatar
 
Pridružen: Apr 2014
Lokacija: Slovenija
Prispevki: 1
Default Loputa za dvopodročno klimo

Kot mnoge med vami, je tudi mene doletelo. Desna stran na toplo, leva na hladno. Pred tem menjal upor ventilatorja s kabli vred, pri kitajcu kupil za 11€. Je možno, da zaradi tega? Pregledal motorček na desni strani, normalno obrača, zobce imam v redu, imam pa drugačne, kot ste opisali ostali. Bom dal sliko. Kar nekaj avta razstavil, zdaj pa se je ustavilo. Spodnji del armaturke je zakovičen na profile. Tako mimogrede, C5 2.0 hdi 80kW letnik 2004, med zadnjimi svoje generacije. Hvala za nasvete in pomoč (lahko tudi pokličete 040296958). Lp Robi

Še update, tudi loputa se normalno odpira in zapira. Sliši se rahel tlesk, preiskusil večkrat.
Attached Images
File Type: jpg IMG_20190626_090940.jpg (78.6 KB, 0 pogledov)

Zadnji popravek od robimb : 26-06-19 at 10:46
robimb ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 26-06-19, 17:47   #2
alesz
Legenda Citroenarjev
 
alesz's Avatar
 
Pridružen: Apr 2009
Lokacija: Slovenija
Prispevki: 2,826
Default

Citat:
zobce imam v redu
....zobci so vedno vredu.pomembno je notranje ozobljenje v tečeju lopute.Če je tudi tisto vredu,potem paše v tisto luknjo profil 10x10 mm in s tem lahko pri delujoči zadevi peš premikaš loputo,pa vidiš,če se temperatura pihanja spreminja........pri napol delujoči klimi,mislim skoraj prazni ti lahko v določenih situacijah piha desna stran mlačno............................http://www.citroenar.eu/attachment.p...6&d=1265639896.Je pa situacija ponavadi vedno enaka....nedelujoča leva stran je vzrok izrabljeno ozobljenje,desna pa počena loputa........motorčke je možno pognat za test z testerjem
alesz ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 10-07-19, 19:50   #3
mareprah
Svež Citroenar
 
mareprah's Avatar
 
Pridružen: Feb 2011
Lokacija: Grosuplje
Prispevki: 26
Default

Zdravo, da se pridruzim še jaz na omenjeno temo. Pred leti sem rihtal levo stran, ker so šli po gobe zobci na loputi. Takrat sem uspešno zrihtal. Sedaj imam pa sledeč problem, sicer je alesz v prejšnjem odgovoru že napol odgovoril. Desno piha mlačno, medtem ko levo lepo hladno. Na obeh straneh JE MOŽNO prehajanje med hladno in toplo temperaturo. Razdrl sem desno stran, motorček ima zobnik OK, vse OK tudi na loputi. Nekaj si omenjal počeno loputo Aleš, v tem primeru verjetno nebi mogel prehajati med toplim in "hladnim"(mlačnim), ali pač?
Velja omeniti še, da ob delovanju klime slišim kompresor kako spušča zvoke. Je to zgolj za nafilat ali je verjetno šel ležaj kompresorja ipd? Nekje sem namreč slišal da so zvoki morda zato, ker "nabija v prazno" ker ni dovolj plina.

Vnaprej hvala za trud za odgovor!

Lp, Mare
mareprah ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 10-07-19, 20:31   #4
alesz
Legenda Citroenarjev
 
alesz's Avatar
 
Pridružen: Apr 2009
Lokacija: Slovenija
Prispevki: 2,826
Default

Odpreš pokrov motorja in ob delujočem motorju in prižgani klimi potipaš debelo aluminijasto cev.ki gre iz kompresorja proti požarni steni......mora imeti cca 5°c............................................... ..
alesz ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 15-10-19, 07:16   #5
Kaktus
Svež Citroenar
 
Kaktus's Avatar
 
Pridružen: Oct 2018
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 13
Default

Pozdravljeni,

imam podoben problem:
lopute očitno delujejo, ampak komande ne primejo. Tako je npr. nastavljeno na 20 stopinj levo in desno in piha na eni strani mrzlo, na drugi vroče. Ampak vsakič na drugi strani:)

Ima kdo kako idejo kaj bi to lahko bilo?

Prav tako mi je crknil ventilator - zamenjal sem tranzistor in je bilo v redu cca 1 mesec, sedaj pa spet... Ob tem mi na levi strani pri izpisu temperature ob zagonu avta utripa pika ( . ), kakih 5krat, potem ugasne in izgine prikaz ventiolatorja (samo prazne "lopatice".

Vsaka pomoč bo dobrodošla...

Hvala!
Kaktus ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 15-10-19, 08:49   #6
Xandrej
Neustavljivi
 
Xandrej's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Slo-Mars
Prispevki: 7,172
Default

Zgoraj ti piše v tej temi kaj se je zgodilo.
__________________
Xandrej ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 15-10-19, 10:36   #7
Kaktus
Svež Citroenar
 
Kaktus's Avatar
 
Pridružen: Oct 2018
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 13
Default

Hvala za odgovor, vendar zgoraj ne razberem problema z ventilatorjem - kar je pa to kar me najbolj žuli.

Sem ravno v zaključni fazi adaptacije in mi je malo odveč razdirati pol avta, ventilator bi pa vseeno rešil:)
Kaktus ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 15-10-19, 10:54   #8
alesz
Legenda Citroenarjev
 
alesz's Avatar
 
Pridružen: Apr 2009
Lokacija: Slovenija
Prispevki: 2,826
Default

Poglej najprej tisto,kar si že popravljal,potem pa naprej pogledat kje je napetost in kje fali,bolj enostavno ne bo šlo.....................
alesz ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 15-10-19, 14:37   #9
Kaktus
Svež Citroenar
 
Kaktus's Avatar
 
Pridružen: Oct 2018
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 13
Default

Obstaja mogoče kje kakšna shema, kaj in koliko bi moralo bit na kateri žici?

Takole na slepo lahko samo ugibam...
Kaktus ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK I

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Problem s klimo / ventilacijo zx14 Citroen Xsara Picasso 10 04-06-15 09:50
Prikazovalnik za klimo xantos Citroen Xsara Picasso 4 23-12-13 12:20
loputa za zrak v turbino? Navaroff C5 MK I 0 28-11-11 21:18
Ali je ta madež od puščanja hladilnika za klimo?? bingo Berlingo first 9 24-08-11 12:22
Loputa za zrak KOUTER Berlingo first 7 25-05-11 17:41


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 22:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum