Vrni se   Citroen Forum > Novice, Mediji, Promet, Tehnika, Akustika > Citroen in navigacija

Citroen in navigacija Vse o navigaciji in navigacijskih napravah za Citroene in v Citroenih

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 14-10-17, 12:47   #1
Evil Labia
Svež Citroenar
 
Evil Labia's Avatar
 
Pridružen: Oct 2010
Lokacija: Celje
Prispevki: 3
Default C5 2003 težava RT3 enote

Pozdravljeni.
Na forumu sem že nekaj let a bolj ali manj samo spremljam, za povedati v glavnem nimam kaj pametnega pa sem bolj tiho..

Sem lastnik c5 2003 letnik karavan zadnjih sedem let, posebnih problemov za čuda nisem imel ;-)), kar je bilo treba se je pač redno naredilo.

No sedaj pa imam zame precej nerešljivo težavo. Enota je Magnetti Marelli RT3 03-02 sw.: 5.5D z barvnim zaslonom. Najprej se je pojavljala težava v vročih dneh, sedaj pa se stopnjuje. Se niti prižge ne več..
Zaslon se je prižgal, nato loading, starting, ready in se je zresetiral. To se je ponavljalo v nedogled, po določenem času se je še prižgala oranžna lučka nad sos tipko. Radio in cd menjalec ter mp3 so delali normalno prav tako obvolanske komande. (Razen seveda ko se je enota resetirala..).

Na uradnem citro servisu so mi dejali da je enota pokvarjena in da tega ne popravljajo.. No ja.. Poskušal sem pri dveh električarjih in nekako nimata pojma kaj narediti.( V stilu prinesi drugo enoto pa bomo probali če dela.. )..

Uspel sem preizkusiti dve drugi rt3 enoti vendar sta bili novejši ( CAN BUS) in ni delalo. Tukaj me tudi zanima ali je sploh možno da te novejše rt3 enote sw.: 6.6D "uporabim" morda s spremembo (SW??) za VAN bus na katerem deluje moja stara enota?

Precej neprijetno se je vozit brez zaslona in podatkov ter samega radia, nikjer pa ne dobim kontakta če to sploh še kdo popravlja. Poskusil sem že priti v stik z mojstrom dr. Mad Manom pa zaenkrat še ni sreče.

Vnaprej hvala za vsako mnenje in se hkrati opravičujem za dolg post.
Evil Labia ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Novice, Mediji, Promet, Tehnika, Akustika > Citroen in navigacija

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
PEUGEOT PARTNER težava z BSI enoto andrej999 Berlingo first 4 06-10-14 15:50
navigacija RT3 - navodila mbc5 Citroen in navigacija 10 23-09-14 19:57
Xsara Picasso 2.0 HDI, l. 2003, gorijo pozicijske zzitop Citroen Xsara Picasso 15 24-05-13 19:12
Težava s temperaturo hladilne tekočine corvette Citroen Xsara Picasso 23 09-09-11 13:22
RT3 - svašta bertl C5 MK II 6 09-03-10 10:23


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 08:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum