Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso

Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso Priljubljena Citroenova štirica C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 25-04-20, 08:09   #1
Žaba 4
Poučen Citroenar
 
Žaba 4's Avatar
 
Pridružen: Apr 2019
Lokacija: Slovenija
Prispevki: 52
Default Tezave z egr - ga ne odpira

Sedaj so mi ze drugic menjali egr, saj prejsnega, ki je bil dan noter, ni odpiralo(napaka v racunalniku, pisalo da ventil ne odpira).
Sedaj je spet nov egr, pa avto se vedno ne gre, enako kot prej, ko ventila ni odpiralo, tako da sklepam, da ga spet ne odpira. Mehanik pravi, da ocitno egr (spet) ni pravi, cepav je narocen po sasiji in to ze drugic. Ker se mi zdi to nemogoce, me zanima, kaj se se naj preveri?

Napake je kazalo p0409, p1461 in p0490(mehanska blokada/prevec odstopanje spodnjega skrajnega polozaja ventila od prvega zagona ali prepoznavanje ni bilo izvedeno/ prevec zaprt ventil).

Ne svetujte mi menjave mehanika, ker sta mi dva razlicna delala diagnostiko in bila enoglasna, da je egr hin(ceprav je bil star 6 mesecev), ampak zdaj po menjavi egrja z novim, avto se vedno ne gre. Napake po zagonu z novim egrjem ni vec kazalo, sedaj ne vem, ce se je pojavila ali ne, se nisem avto peljala nazaj k mehaniku. Sedaj pravi mehanik, ko sem mu po telefonu povedala, da avto se vedno ne gre, da je treba menjat egr z drugim. ,da ocitno ta spet ni pravi (pa je narocen po sasiji, tokrat drugacen kot prvic).

Avto se drugace hecno obnasa - vcasih gre brutalno, ko ga prime, vecino casa pa je tako, kot da bi imela prikolico zadaj in se peljala proti vetru. Tudi stopalka za gas se mi odziva z zamikom, vcasih pa avto kar gre in gre, brez vsakrsnega problema (stopalka se odziva super, pospeski so brutalni).Tudi poraba je visoka, okrog 8l (z polnim tankom naredim max.750km, pa se vozim 80% izvenmestno). Ce avto gre ali ne gre, se odloci ob vzigu. Ko ga prizgem bo sel ali ne bo sel, nikoli se to ne zgodi med samo voznjo. In ko bo sel, bo sel dokler ga ne ugasnem, potem pa spet vprasanje... . Drugace ga pa pri nekje 1600-1800 obratov fejst dusi in ga moram, da vzdrzujem hitrost skoz popravljati, ker zacne zgubljati na moci. In vse kaze na egr, ampak menjava z novim ni dala rezultatov??
Žaba 4 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
EGR ponovno v okvari abrezo Citroen Berlingo 15 08-01-20 00:32
Tezave z EGR, pomoc bego20 C5 MK III 23 11-12-17 10:10
Citroen C4 GP - EGR napaka P0490 pesto Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso 8 26-07-17 12:48
Vprašenje EGR Mitja C5 MK III 17 11-09-15 05:55
Napake EGR barbo C4 - MK I 14 20-09-13 20:51


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 21:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum