Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso

Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso Priljubljena Citroenova štirica C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 06-05-19, 13:03   #1
Žaba 4
Poučen Citroenar
 
Žaba 4's Avatar
 
Pridružen: Apr 2019
Lokacija: Slovenija
Prispevki: 52
Default C4 2.0hdi po obnovi turbine - tezave

Vozim citroena c4 2.0hdi 16v avtomatik letnik 2006 in so mi pred kratkim obnovili turbino in zamenjali vakum dozo.

Takoj ko sem avto odpeljala iz servisa(po obnovi turbine)mi je po kakih 10km, ko sem z avtom ustavila v kriziscu, odpovedalo pedalo za gas - postalo je neodzivno, ostalo vse normalno, nobena lucka za napako se ni prizgala, niti obrati niso delali, delati je zacelo sele ko sem po par minutah avto ugasnila in na novo prizgala. Avto je sel nazaj na servis, na racunalnik, pa ni bilo nic posebnega. Potem je bil kaki teden mir, potem pa spet in to 2x v razlicnih dnevih, kar med voznjo(prvic sem v kriziscu ustavila in ko sem hotela speljat ni slo, kasneje se pa je to zgodilo med voznjo ko kar naenkrat pedalo ni več delalo). Avto je avtomatik ampak dvomim da ima to vezo, ker drugace menjalnik dela brez problema, sem spremljala tudi med pospesevanjem ipd delovanje menjalnika in tu deluje vse ok, sem preizkusila tudi na manual in kar se menjalnika tice deluje vse bp. Se pa poleg odpovedovanja pedala za gas se avto tudi obnasa kot da ga nekaj dusi, obcasno gre res lepo, vcasih pa totalno nepredvidljivo (ce pospesujem z malim gasom vlece super, ko malo bolj pohodim ga pa kar dusi in ne pospesuje prav) , tudi poraba se mi zdi vecja. Ker imam na turbino garancijo razmisljam da bi ga peljala nazaj tja kjer so mi jo obnavljali, da se enkrat preverijo, ampak ne vem ce je za to kriva obnova turbine(za odpovedovanje pedala za gas in "dusenje" ? Ali je potrebno po obnovi turbine mogoce resetirat racunalnik ali kaj? Mogoce ni turbina vredu zbalansirana? Egr ventil je bil tudi ociscen med obnovo turbine.

Hvala za vse ideje

Zadnji popravek od Žaba 4 : 06-05-19 at 13:35
Žaba 4 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
C5 MK1 limuzina l.2003 2.0HDi - popravilo Štromar Miki C5 MK I 25 26-11-22 16:12
iz turbine se kadi simi10 Citroen C4 Picasso 13 04-06-16 21:48
C4 2.0Hdi 100kW l.2005 RHR Mr.tin C4 - MK I 34 16-07-14 11:26


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 05:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum