Vrni se   Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen ZX

Citroen ZX Velik a ne prevelik ZX

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 03-12-19, 20:25   #91
Poštar
CITROENAR
 
Poštar's Avatar
 
Pridružen: May 2018
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 325
Default

Če kdo potrebuje. Imam višek regulator prostega teka Pierburg 7.05432.02.0, original kat. št.: 1920 N1. Zadeva je nova, nerabljena.
Poštar ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 04-12-19, 03:59   #92
north
Citroenar z dušo in srcem
 
north's Avatar
 
Pridružen: Jun 2010
Lokacija: Domžale
Prispevki: 567
Default

Mislim, da če veš katera firma dela original določene dele lahko prideš cenej skozi če naročiš enako firmo vendar izven servisa.Verjetno se pri tvojem ZX-u veliko delov ne dobi več original.
__________________
Citroën - Creative Technology
north ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 04-12-19, 14:35   #93
Poštar
CITROENAR
 
Poštar's Avatar
 
Pridružen: May 2018
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 325
Default

Ma skoraj nič se ne dobi več kot original, po drugi strani so še kakšni kosi vezani na novejša vozila. Vsi deli, ki sem jih do sedaj kupova so bili večinoma aftermarket, kupljeni po originalnih kataloških številkah kar pa tako vedno kupujem.

Na pooblaščenem servisu Trobec sem kupil samo hladilno tekočino, O-ringe za cev hladilnika in preko vin številke so mi priskrbeli kodo radia, cena 15€ in to je to.

Običanjo, če česa ne najdem ali iščem po originalnih številkah, skočim do Novaka in mi pogleda. Pri njem sem dobil spodnjo cev hladilnika, original stara zaloga za nekaj čez 30€ (redna zadnja cena 130€ ali tam nekje), zadnji lonec z njihovim popustom, razna tesnila, naročil mi je original tesnilo senzorja nivoja goriva in matico črpalke goriva. Tesnilo je bilo zadnje v centralnem skladišču na Slovaškem.

Pač, malenkosti ali kaj več kupujem pri nas, odvisno kje se kaj dobi in za kakšen denar, so pa deli, ki se pri nas konkretno dražji, jih pač kupujem v tujini, delo je pa tako na meni, ker vse delam sam.
Poštar ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 04-12-19, 14:57   #94
gule
Banned
 
gule's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: BiH & SLO
Prispevki: 8,850
Default

Za Zx se res slabo dobi več kaj novega in original, seveda mislim na redno prodajo pooblaščene mreže. Kot že vemo je mnogo delov nedostopnih za stari C5. Citroen nima rad svoje stare otroke, zato so, pa tu Švabi kot smrtni sovražniki, da popravijo zadevo.
gule ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 13-05-20, 14:24   #95
Poštar
CITROENAR
 
Poštar's Avatar
 
Pridružen: May 2018
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 325
Default

Pred nekaj dnevi sem skoraj tik pred kirurškim posegom opravil tehnični pregled, ki je uradno potekel 23.3, ter ga opravil brez pripomb, oziroma komentar preglednika je bil, da je avto odličen.

Komaj čakam kdaj bom lahko sedel za volan, ter zaokrožil kilometrino na okroglo.
Attached Images
File Type: jpg IMG_20200506_102015.jpg (45.9 KB, 0 pogledov)
Poštar ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 13-05-20, 23:39   #96
dbostjan
Citroenar z dušo in srcem
 
dbostjan's Avatar
 
Pridružen: Oct 2010
Lokacija: Murska Sobota
Prispevki: 460
Default

Želim ti čim prejšnje okrevanje in veliko srečno prevoženih kilometrov. Avto je res odličen. Tudi sam sem lansko pomlad po operaciji težko čakal, da sem lahko registriral viso in začel nabirati kilometre...
dbostjan ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 17-05-20, 17:47   #97
Poštar
CITROENAR
 
Poštar's Avatar
 
Pridružen: May 2018
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 325
Default

Hvala! Žal sem na pol poti, čaka me še drugi kirurški poseg in morda pred tem še eden, če bo tako predlagal travmatolog. Bo že nekako, upam.

Naj dodam. ZX je 15-tega praznoval rojstni dan, izdelan je bil namreč 15.5.1991.
Poštar ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 25-05-20, 09:50   #98
Poštar
CITROENAR
 
Poštar's Avatar
 
Pridružen: May 2018
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 325
Default

Našel originalni nadomestni zadnji desni notranji kolotek, cena 220€. Me mika, da ga naročim, in ko bom lahko, odprem še desno stran koloteka in menjam.
Poštar ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 07-06-20, 08:28   #99
Poštar
CITROENAR
 
Poštar's Avatar
 
Pridružen: May 2018
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 325
Default

Nič ne bo s tem nadomestkom. Po povpraševanju sporočilo, da gre za kos, ki terja paletno dostavo, s tem gre poštnina v višave in pozivu, naj pošljem naslov, da vidi kako in kaj, se je anglež zavil v molk. Njegova roba, njegova odločitev.

Sedaj grem v nakup elektro-cinkane pločevine.
Poštar ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 05-07-20, 12:08   #100
Poštar
CITROENAR
 
Poštar's Avatar
 
Pridružen: May 2018
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 325
Default

Lani v jeseni sem menjal obe osi tahometra, ker je treslo iglo števca, včeraj pa ugotovim, da ne deluje števec hitrosti. Je odlomilo na strani števca, na delu kjer je skoraj poravnana in tudi tresenje se je po menjavi vrnilo, vsega skupaj pa morda 1.500 km prevoženih. Nov set je od Metzgerja, drugega tako ni bilo na voljo in še to v tujini.

Za popizdit kako ima blesavo narejeno in sama zajla v armaturki zvita v 3pm, ni šanse, da ne bi igla skakaka. Edino kar sem uspel izpiliti je sistem menjave, da ni roka popraskana do komolca. Na srečo sem stari original spravil in ga sedaj vgrajujem nazaj, nekaj moram pa pogruntati z vnaprej. Bi pri nas kdo te zajle naredil po meri??

Bom še enkrat naročil šrot iz švabarije, morda drugo firmo in verjetno isto sranje, ampak to ni to, tudi ponaredek na spoju ni kompatibilen z originalom, da bi zvijačil skupaj.
Poštar ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen ZX

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Sejem oldtimerjev ter športnih vozil Graz Xandrej Avtosaloni in prireditve 22 27-03-11 21:34
Deseto leto vožnje ZXa 1.6i Aura aura Citroen ZX 3 15-03-08 09:36


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 06:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum