Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C6

Citroen C6 Najprestižnejši Citroen C6

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 05-03-16, 09:36   #1
Vlado333
Citroenar z dušo in srcem
 
Vlado333's Avatar
 
Pridružen: Feb 2012
Lokacija: Logatec
Prispevki: 426
Default Plavi C6 3.0HDI

Za tiste, ki jih je zanimal nakup plavega C6 3.0HDI.
Kupila ga je naša stranka, ki je pred tem imela C5 X7 Exclusive 160ks.
Avto ima 166000km, zanič ima (je imel) naslednje dele: bovdni ročne zavore so bili popolnoma zanič (pri večini 2.7 ki so par let starejši od tega so še dobri), spojler ni delal (na drugem Citroen servisu so mu rekli, da je strošek popravila le tega cca 650€), po parih urah mučenja in občasnih kletvic spojler dela (brez stroškov materiala), redni servis z menjavo olja v menjalniku, končnik z ležajem, puša v nosilcu vzmetenja, sprednje zavore in sedaj še "največji" problem za katerega še ne najdem rešitve, jermenica na alternatorju. Na motorjih 2.7 sem jih zamenjal že kar nekaj, in jo dobiš brez problema od več različnih proizvajalcev, (Ina, Skf...) za ta "jajca" od 3.0 je nihče niti ne najde v katalogih, povsod je le komplet alternator (Valeo), ki pa stane od 700-1000€.
Če jo kdo od vas najde, mu bova dva neizmerno hvaležna, lastnik, ki bo prihranil in jaz, ker mi ne bo treba menjati alternatorja, seveda "najditelju" pripada tudi nagrada.
Zakaj tole pišem, ker je kar nekaj ljudi, ki bi imeli tak avto, ko je pa potrebno nekaj vložiti v samo vzdrževanje so sila začudeni kako, da je vse tako drago saj je avto že 6 let star. Pozabili so pa, da je tak avto nov stal okoli 50k €.
Samo za info: bovdni ročne (original) stanejo 310€ (ponaredek ne obstaja), puša nosilca kot samostojen del ne obstaja (nosilec je cca 240€), o alternatorju sem pa že dovolj povedal.

Lp Vlado
Vlado333 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C6

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno



Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 04:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum