Vrni se   Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Blodnje in splošne razprave Kar ne spada nikamor drugam ...

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 28-05-19, 13:10   #11
rsm23
Odvisni Citroenar
 
rsm23's Avatar
 
Pridružen: Apr 2010
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 1,090
Default

Hvala obema za lepe želje

Glede trdote je tako. Pred nakupom sem vozil V90 na 18 platiščih in dve V60 na 19 platiščih, s tem da je ena imela aktivno šasijo, druga pa ne. In kar se podvozja tiče, drži, da so tile novejši Volvoti vsi malo trši od prejšnjih generacij. Najtrša od teh treh je definitivno bila V60 na 19kah brez aktivne šasije, V90 in tale moja V60 sta nekje tam tam, morda je V60 vseeno malenkost bolj mehka. Sam zvok vzmetenja je v vseh dobro zadušen.
Pri V90 se občuti, da so šli še eno stopničko višje pri zvočni izolaciji in sicer se pri mestni vožnji v V90 praktično čisto nič ne sliši motorja. Pri večjih hitrostih pa ni razlike - je treba na AC kar pazit, ker po zvočnem občutku gre hitro prehitro :)

Sem pa vse avte, ki sem jih testiral, vozil po istem testnem krogu - iz centra LJ po Celovški, nato gorenjska AC do Vodic, pa potem po stari cesti čez Skaručno in Gameljne ter nazaj po AC do Podutika in Dobrove.

Pri P508, ki je sicer bil kar udoben kljub 19 platiščem, me je predvsem zmotila glasnost v kabini - čisto premalo so izolirali hrup podvozja. Pri samem avtu pa grajam prenizko zadnjo klop (sedalni del) in premalo prostor za glavo. Seveda je tudi preglednost nazaj bolj slaba in občutek v kabini dokaj utesnjen.
Za C5 Aircross sem že pisal v drugi temi. Je sicer mehek in udoben, ampak ziblješ se pa tudi kot na jadrnici. Ti foteljasti sedeži nimajo praktično nič bočnega oprijema.
P5008 je nekje vmes med C5 AC in V60. Zvočna izolacija je boljša. Tudi preglednost je boljša v P5008 napram C5 AC. Grajam pa višino odpiranja prtljažnih vrat - nisem nek velikan (180 cm), ampak to da komaj stopim pod prtljažna vrata je dokaj žalostno in ne, ne da se nastavljat višine odpiranja.
rsm23 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Pujsarija 2012 garac Avtosaloni in prireditve 33 01-10-12 20:11
Nordkapp 2010 Gox Potovanja in izleti 8 25-06-10 22:59
Glasilo spačkarjev Etedoron garac SPAČEK - 2CV 19 06-12-08 03:36
Nakup novega avtomobila hadei Citroen v prometu 25 23-11-08 13:25
Mi smo doma brbra C5 MK II 17 29-09-07 11:20


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 06:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum