Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4 Grand Picasso

Citroen C4 Grand Picasso 7 sedežni Picasso

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 18-06-08, 16:53   #1
mrjohn
Svež Citroenar
 
mrjohn's Avatar
 
Pridružen: Jun 2008
Lokacija: MB
Prispevki: 6
Default Odločitev za nakup grand picasso

Pozdravljeni!

Odločili smo se za nakup C4 Grand Picasso Confort 1.8i 16V, z naslednjo dodatno opremo: Paket za prtljažnik, Paket zaznavanja, Paket osvetlitve, Metalna ali biserna barva, 16-palična aluminijasta platišča.

Pa bi me zanimalo nekaj v zvezi s tako konfiguracijo (predvsem me zanimajo izkušnje kakšnega lastnika, ki ima podobno ali enako opremo):

1. Kako učinkuje paket osvetilitve, tukaj mislim predvsem na osvetlitev notranjosti z dodatnimi lučmi in kakšen je občutek ob strešnem oknu?

2. Parkirni senzorji so, kot piše v prospektu samo zadaj, kako pa je s sprednjimi? Se dajo dokupit originalni ali pa moraš nabavit xy. Kako je potem z integracijo/vidnostnjo na notranjem zaslonu če sploh je ali samo piska (tudi za originalne)?

3. Kateri podatki in v kakšni obliki so vidni na displayu. Nikjer nisem zasledil različnih variant prikazov, kot samo osnovnega. Ali so mogoče kje kakšne slike različnih prikazov?

Cena takega avtomobila je 25.890,00 EUR po uradnem ceniku. Sedaj kolikor sem opazil imajo 3000 popusta + še neki paket svežine 1000eur (karkoli to pomeni - nisem namreč našel opisa).

Ali je smiselno naročiti še kakšno dodatno opremo, ki pripomore k udobju, lepšemu izgledu, uporabnosti, varnosti ali pa katero odpovedati?

Zaenkrat se še nisem odpravil v avto salon po bolj natančne informacije, saj me najprej zanimajo osebna mnenja uporabnikov kot pa mnenje trgovca.

Hvala in lep pozdrav,

Robert
mrjohn ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 18-06-08, 17:12   #2
garac
VRTNAR
 
garac's Avatar
 
Pridružen: Jan 2007
Lokacija: gorenjska 4 ever
Prispevki: 21,697
Default

pod

1) super (oboje) streho lahko tudi zagrneš, ako te moti
2) zadnji so zelo fajn, ker imaš tudi original prikazovalnik na centralnem displayu, fino bi bilo imet tudi sprednje (vprašaj, morda se da naročit, če naročaš avto v proizvodnjo) tako ali tako dvomim, da ima CS na zalogi bencinca
3) hitrost, poraba, ura, radio postaje, gorivo... v različici exlusive (za ostale ne vem, lahko spreminjaš tudi barvo osvetlitve od od rumene do sive oz modre)

Sicer pa vidim, da iz MB. Pojdi na avto city, vprašaj za g. Soršak Gorazda, ki ti bo pomagal pri nakupu, ti svetoval in ti razložil kar te bo zanimalo
__________________

http://www.izposodiorodje.si/
garac ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 18-06-08, 21:12   #3
Gox
Gox
 
Gox's Avatar
 
Pridružen: Jan 2007
Lokacija: Koper
Prispevki: 8,943
Default

Strešno okno je bolj za zadnje sopotnike :-) Voznik in sovoznik sedita malo bolj naprej, tako da strešnega okna ne vidita.

Je pa zelo lepo če se peljel zadaj in v sončnem dnevu dobiš občutek večje svetlobe v avtu, tudi dežne kaplje je zanimivo opazovati na stekleni strehi.

Jaz bi vzel tako streho, v vsakem primeru jo lahko z električno pomočjo zastreš in postane strop spet navaden.

Moraš pa povprašat če se da stekleno streho naročit pri tvojem paketu opreme. Na zalogi težko da ga bodo imeli, saj se to naroča naknadno.

Recimo za navadno C4-ko je možnost steklene strehe samo pri VTR paketu in Exclusive ...

Lp
Goran
__________________
Spritmonitor.de >> 2CV6 Special
>> AX 1124ccm brez i
>> C4 Picasso 82kW
Spritmonitor.de >> Piaggio Liberty 50 iget 4T
Gox ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 19-06-08, 11:47   #4
akitilana
Svež Citroenar
 
akitilana's Avatar
 
Pridružen: May 2008
Lokacija: Grosuplje
Prispevki: 8
Default

Tudi jaz se odločam za nakup nečesa podobnega le, da bom izbral 1.6 dizla. Malo sem pogledal še glede porabe na:

http://www.spritmonitor.de/de/uebers...=92&power_e=92 za bencinca 1.8

in

http://www.spritmonitor.de/de/uebers...=80&power_e=80 za 1.6 dizla

pa izgleda, da je kar cca. 3 litre razlike pri porabi. Zdaj kdaj se komu povrne tistih 2700 € razlike v nabavni ceni si mora vsak sam izračunat. Seveda ni vse v porabi (navor, vzdrževanje, ...) ampak za nek prvi vtis vsekakor dovolj.

Zanima me še koliko se kaj možno zdilat pri prodajalcih za C4 granda. Trenutno imajo akcijo - 4000€. Povejte malo izkušnje kje in koliko ste se še uspeli pogodit za ceno, ker se mi zdi kljub vsem tem popustom cena še vedno precej visoka. Sem primerjal S-maxa 1.8 125 KM, ki je večji avto (najbolj mi je važen gepek) in ima 100 Nm več navora pa ima enako štartno ceno kot C4 grand 1.6 dizel. Vem, da je dilanje sposobnost vsakega posebej, ampak nek prag pa prodajalci vseeno imajo pod katerega ne grejo.

Hvala vam za odgovore
akitilana ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 19-06-08, 12:36   #5
Citroenovc
Neustavljivi
 
Citroenovc's Avatar
 
Pridružen: Jun 2007
Lokacija: VG
Prispevki: 3,213
Default

Citat:
Poslano od akitilana Poglej Sporočilo
Sem primerjal S-maxa 1.8 125 KM, ki je večji avto (najbolj mi je važen gepek) in ima 100 Nm več navora pa ima enako štartno ceno kot C4 grand 1.6 dizel.

Pri fordu sem jaz rahlo zadržan - namreč - zdaj poznam že 2 primera osebno, ko jima je zadnja prema dobesedno na lepem stran padla ... prvi se je k sreči rešil, ker je bil ravno na ravnem odseku ceste; drugi pa je zaenkrat že 2. mesec v KC z diagnozo tetraplegik in upanjem, da bo mogoče živčni sistem vendarle še kaj prišel k sebi. Aja, oba avtomobila sta bila 1. lastnik in vzorno vzdrževana - gre se pa za 1x Mondeo in 1x Focus.

Prvi mi je tudi povedal, da se je po dogodku izdatno pozanimal in izvedel, da je to "tipični problem Fordov" - neodvisno od modela - enostavno nekega lepega dne popusti neko gumi vpetje zadnje preme - in premo držita samo še amortizerja ... On je potem takoj se znebil Forda in noče več slišat za znamko ...
__________________
OK

LP
Primož

Zadnji popravek od Citroenovc : 19-06-08 at 12:37
Citroenovc ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 19-06-08, 13:06   #6
dvorjan
Neustavljivi
 
dvorjan's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Polarna Primorska
Prispevki: 5,312
Default

@akitilana:
Za 1.8 bencinarja bo prag nekje 18k €, za 1.6 dizla pa 20,5k€, oba Confort oprema, paket zaznavanje, kovinska barva ...

Ampak je pa vprasanje, ce ti bo sploh kdo toliko spustil, nekaj morajo tudi zasluziti s tabo. =)
__________________
The difference between ordinary and extraordinary is that little extra!
dvorjan ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 19-06-08, 13:16   #7
akitilana
Svež Citroenar
 
akitilana's Avatar
 
Pridružen: May 2008
Lokacija: Grosuplje
Prispevki: 8
Default

Se pravi -4000€ kolikor trenutno nudi Citroen Slovenija + popust, ki ga nudi prodajalec. Za dizla, ki si ga omenil je cena 25660+kov.barva+zaznavanje = 26500€ - 4000€ = 22500€. Se pravi ima prodajalec v tem primeru še 2 jurja lufta. Sam bi bil zadovoljen, če si te dva jurja razdeliva :)

Verjetno se je možno lažje pogajati, če vzameš kaj več dodatne opreme. Pa tudi sicer dajo verjetno raje popust v opremi kot pa v kešu
akitilana ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 19-06-08, 19:08   #8
soncek
CITROENAR
 
soncek's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 260
Default

Pred tremi meseci je bila zadeva taka, da sem najugodnejši popust dobila v Krškem. Kljub temu, da je bil avto plačan z gotovino, ni bilo nobenega pravega navdušenja v Citroenovih salonih, da mi dajo dodatni popust.
V Avtoline Krško poiščita gospoda Edija, ki je izjemno prijazen in se bo maximalno potrudil, da najdete ustrezno rešitev.
__________________
soncek ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 19-06-08, 19:41   #9
akitilana
Svež Citroenar
 
akitilana's Avatar
 
Pridružen: May 2008
Lokacija: Grosuplje
Prispevki: 8
Default

Hvala vam za nasvete. Pa še to - tisti, ki ste svoje C4 picassoje že peljali na servis, kakšen strošek je kaj to npr. 1. servis (ne vem ali je je to na 20 tkm ali na 30 tkm za dizla).
akitilana ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 20-06-08, 00:20   #10
bramar
Citroenar z dušo in srcem
 
bramar's Avatar
 
Pridružen: Jul 2007
Lokacija: Ljubno ob Savinji
Prispevki: 698
Default

Ja, hec pa je, da se sploh ne spomnim, da bi na prvem servisu kaj plačal ... !?!? Bom pa jutri pogledal. Vem na pamet samo to, da mi je mojster dejal, da naj se oglasim pri 20.000 km ali čez eno leto. Joj kako bo kmalu ...
bramar ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4 Grand Picasso

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Nakup C5 2008+ Giller0 C5 MK III 21 16-12-11 12:34
Nakup novega C4P 1,6 16V airbus320 Citroen C4 Picasso 49 08-07-11 21:11
nakup C5 disel zivepo C5 MK I 13 21-10-10 23:10
Nakup Xsara Picasso 1.6 16v - mnenja sfaljk Citroen Xsara Picasso 13 12-03-10 10:12
Nakup novega avta v državah EU hadei Blodnje in splošne razprave 0 01-06-09 12:53


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 13:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum