Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso

Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso Priljubljena Citroenova štirica C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 17-07-17, 10:08   #1
pesto
Svež Citroenar
 
pesto's Avatar
 
Pridružen: Jul 2017
Lokacija: Medvode
Prispevki: 9
Default Citroen C4 GP - EGR napaka P0490

Pozdravljeni,
pred nekaj meseci smo kupili rabljen C4GP 2.0 HDI, letnik 05/2014, novi model. Uvoz iz Nemčije. Prevoženih naj bi imel slabih 40.000km. Sam sem naredil dobrih 8000km, pred kratkim pa se je na vožnji iz dopusta pojavila napaka motorja.
Peljali smo ga na uradni servis, kjer je tester pokazal kodo P0490 - zataknjen EGR. Predlagajo zamenjavo EGR ventila z novim. Strošek z delom je okoli 550 eur (500 material + delo).
Vprašanja:
1.) Ali se z avtom še lahko vozim, na servisu so mi odsvetovali, nekdo druga pa spet da nima kaj biti narobe, samo da bolj onesnažujem okolico. Se lahko pokvari še DPF filter?
2.) Kako je možno, da se je pri tako malo km, že pokvaril EGR? Prosim ne me spraševat zakaj je št. km tako nizko :-)...
3.) Ali ima kdo kakšno podobno izkušnjo in če mi lahko predlaga kakšen cenejši način popravila. Avto je izven tovarniške garancije, tako da mi tega ne krijejo več...

Hvala in Lp, Aleš
pesto ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 17-07-17, 12:17   #2
Bishop
CITROENAR
 
Bishop's Avatar
 
Pridružen: Jan 2016
Lokacija: Vodice
Prispevki: 278
Default

Lahko ga probaš spucat, samo na dolgi rok bo to bolj slaba izbira. Nima bit kaj narobe, edino nisi tolk ekološki :)
__________________
I didn't do it! Lawyer fucked me!
Bishop ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 17-07-17, 12:51   #3
niknk
Svež Citroenar
 
niknk's Avatar
 
Pridružen: Mar 2017
Lokacija: Slovenj Gradec
Prispevki: 22
Default

Citat:
Poslano od pesto Poglej Sporočilo
Pozdravljeni,
pred nekaj meseci smo kupili rabljen C4GP 2.0 HDI, letnik 05/2014, novi model. Uvoz iz Nemčije. Prevoženih naj bi imel slabih 40.000km. Sam sem naredil dobrih 8000km, pred kratkim pa se je na vožnji iz dopusta pojavila napaka motorja.
Peljali smo ga na uradni servis, kjer je tester pokazal kodo P0490 - zataknjen EGR. Predlagajo zamenjavo EGR ventila z novim. Strošek z delom je okoli 550 eur (500 material + delo).
Vprašanja:
1.) Ali se z avtom še lahko vozim, na servisu so mi odsvetovali, nekdo druga pa spet da nima kaj biti narobe, samo da bolj onesnažujem okolico. Se lahko pokvari še DPF filter?
2.) Kako je možno, da se je pri tako malo km, že pokvaril EGR? Prosim ne me spraševat zakaj je št. km tako nizko :-)...
3.) Ali ima kdo kakšno podobno izkušnjo in če mi lahko predlaga kakšen cenejši način popravila. Avto je izven tovarniške garancije, tako da mi tega ne krijejo več...

Hvala in Lp, Aleš
Nekaj o EGR
http://avtonasveti.com/egr-ventil/

https://www.avtomobilizem.com/forum/....php?p=1225376
niknk ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 17-07-17, 13:56   #4
xpuser
Legenda Citroenarjev
 
xpuser's Avatar
 
Pridružen: May 2012
Lokacija: ljubljana
Prispevki: 2,870
Default

8000 km si naredil v kolikih mesecih?
Če se je zapacal pri tebi se bo še naprej .
Lahko ga poskusiš sčistit in če bo delal si prišparal kup denarja, če ne pač novega. Na pooblaščencu ti ga nebo šel čistit ker ima uro 35-40e in če potem ne dela je samo slaba volja.
xpuser ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 17-07-17, 14:02   #5
north
Citroenar z dušo in srcem
 
north's Avatar
 
Pridružen: Jun 2010
Lokacija: Domžale
Prispevki: 567
Default

Povprašaj pri lokalnih trgovcih z rez. deli ponavadi je ista kakovost oz. celo isti del kot original (Valeo) nižja cena.So pa verjetno prišle saje v motorček, ki krmili ventil in nima več moči za obračat.Je pa problem, ko egr ne dela pravilno in je v napačnih položajih več saj ( zabijanje dpf ) cukanje lahko se zgodi da nebo motor štartal.
__________________
Citroën - Creative Technology

Zadnji popravek od north : 17-07-17 at 14:08
north ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 17-07-17, 23:48   #6
pesto
Svež Citroenar
 
pesto's Avatar
 
Pridružen: Jul 2017
Lokacija: Medvode
Prispevki: 9
Default

Motor mi zaenkrat deluje dobro, moči ima zadosti. Samo ene 2x mi je pri nizkih obratih malo cuknil.
Sam nimam izkušenj z razdiranjem in čiščenjem ventila, če kdo pozna kakšnega v bližini Medvod bi prosil za kontakt na ZS.
Sem malce brskal po ebayu in vse kar je našel je tale EGR, ki pa ni več na zalogi:
http://www.ebay.de/itm/VALVULA-AGR-C...kAAOSwDmBY3T7d
pesto ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 18-07-17, 12:56   #7
xpuser
Legenda Citroenarjev
 
xpuser's Avatar
 
Pridružen: May 2012
Lokacija: ljubljana
Prispevki: 2,870
Default

Če sam nimaš pojma in niti neveš št dela ...bo drago. Kdo je dober za šraufat citroene pa poišči na forumu.
xpuser ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 18-07-17, 17:06   #8
tomaz555
Odvisni Citroenar
 
tomaz555's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Gorenjska
Prispevki: 1,321
Default

Malenkost ceneje kot na servisu, pa brez garancije (oziroma jo boš težko uveljavil) Dvigni telefon, pa pokliči še na kakšen servis (mogoče bo ceneje)in menjaj. Če je strošek prevelik, menjaj avto, ker verjetno ni zadnja stvar, ki bo odpovedala. Pri novem imaš 5 let garancije, problem je, ker je cca 10 jurjev dražji. Nekje prihraniš, drugje plačaš. Stisniti pa prdniti se ne da.
__________________
www.izposodiorodje.si
tomaz555 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 26-07-17, 13:48   #9
miki5c
Poučen Citroenar
 
miki5c's Avatar
 
Pridružen: Dec 2009
Lokacija: Prekmurje
Prispevki: 82
Default

Ta ima enako kataloško LINK, pa ga ni več...

Zadnji popravek od miki5c : 26-07-17 at 14:28
miki5c ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Citroeni v filmih garac Citroen in mediji 629 27-03-24 10:35
Citroeni in "črna kronika" garac Citroen v prometu 954 08-04-23 21:40
Frankfurtski avtosalon dvorjan Avtosaloni in prireditve 9 22-09-11 17:44
Citroën & 81. Ženevski avtomobilski salon aygo Avtosaloni in prireditve 14 08-03-11 21:33
Jesensko srečanje 12.9.2009 Xandrej Avtosaloni in prireditve 132 20-09-09 00:35


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 08:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum