Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen Berlingo > Berlingo MK III

Notices

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 30-01-17, 20:11   #1
ribcek
Poučen Citroenar
 
ribcek's Avatar
 
Pridružen: Aug 2016
Lokacija: Logatec
Prispevki: 173
Default Gretje - nenormalno

Včeraj sem peljal eno daljšo relacijo po AC, zunaj 3-4 pod ničlo, prvih nekaj km sem temp. gretja dal na full (a/c ni bila vklj.), po nekaj km ko se je ogrelo sem postopno zmanjševal. Nekako je v kabini temp. kar rastla pa čeprav sem imel na 21°c, kasneje dal na najnižjo možno, iz rež je pihalo vroče, nenormalno tole. Kasneje ko sem naredil en pit Stop in ugasnil motor ter kasneje ko sem odpeljal naprej se je tole umirilo. Tole je bilo prvič. Gre za kakšno napako? Se bo tole ponavljalo?
ribcek ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 31-01-17, 07:36   #2
xpuser
Legenda Citroenarjev
 
xpuser's Avatar
 
Pridružen: May 2012
Lokacija: ljubljana
Prispevki: 2,870
Default

imaš ac jo vklopiš in daš na 19-21oC
xpuser ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 01-02-17, 16:01   #3
gregor
Legenda Citroenarjev
 
gregor's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Žalec
Prispevki: 1,956
Default

Naknadno vgrajen webasto?
__________________
Evasion 2.1TD 1999
Fiat Ulysse 1.9TD 1995, Fiat Scudo 1.9TD 1999
Zelena Xantia Berline 1.9TD
Lada Niva 2.4D
2x Nissan Patrol Y61
Naprodaj veliko rabljenih delov za Xantio
gregor ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 01-02-17, 17:12   #4
ribcek
Poučen Citroenar
 
ribcek's Avatar
 
Pridružen: Aug 2016
Lokacija: Logatec
Prispevki: 173
Default

Citat:
Poslano od gregor Poglej Sporočilo
Naknadno vgrajen webasto?
Ne ne.
ribcek ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 17-07-17, 14:47   #5
grajbos
Svež Citroenar
 
grajbos's Avatar
 
Pridružen: Feb 2011
Lokacija: maribor
Prispevki: 4
Default

Citat:
Poslano od ribcek Poglej Sporočilo
Včeraj sem peljal eno daljšo relacijo po AC, zunaj 3-4 pod ničlo, prvih nekaj km sem temp. gretja dal na full (a/c ni bila vklj.), po nekaj km ko se je ogrelo sem postopno zmanjševal. Nekako je v kabini temp. kar rastla pa čeprav sem imel na 21°c, kasneje dal na najnižjo možno, iz rež je pihalo vroče, nenormalno tole. Kasneje ko sem naredil en pit Stop in ugasnil motor ter kasneje ko sem odpeljal naprej se je tole umirilo. Tole je bilo prvič. Gre za kakšno napako? Se bo tole ponavljalo?
Evo, enak problem sem imel sam, oz. če sem natančen, ga imam še vedno.

Imam Berlingota 3 Multispace, letnik 2011, prevoženih cca 240.000 km.

Torej.... To se je meni tudi začelo dogajat takoj ko je potekla garancija. Sem šel na servis, kjer ni računalnik pokazal nobene napake. Seveda je v tistem trenutku ventilacija delala b.p.
Ko se je tole nenormalno gretje spet pojavilo (gretje v eno, ni šlo znižat temperature, niti ni šlo zmanjšat moči vpiha kot tudi ne usmeritve vpiha), sem se zapeljal direktno do servisa - avta nisem ugašal, kjer je mehanik priklopil avto na računalnik in šele takrat je videl, da je napaka v motorčkih loput. Naj povem, da je tale kos plastike z nekaj malega vezja drag kot žafran (skoraj 200 € en motorček, rabiš pa 3).
Po menjavi je ventilacija delala kot mora. Ampak po nekem določenem času se je spet pojavilo gretje v eno, s to razliko, da sedaj lahko reguliram jakost vpihovanja kot tudi smer, ne morem pa regulirat temperature (greje na max.). Avto ugasnem, nato čez kratek čas prižgem in spet dela normalno... Na servisu mi je mehanik rekel, da so v tem primeru fuč lopute. Ta teden grem na servis in da vidim, kolikšna bo cifra v tem primeru...


Ma ne vem, sam avto je uporaben in OK, agregat je super, nobenih težav (ok, šel je senzor za dovod goriva), težave so pa pri dodatnih zadevah. Desno ogledalo se občasno noče odpret (imam preklopna ogledala) kljub temu, da je bilo zaradi tega celotno menjano še med garancijo. Crknil je kompresor klime, že nekaj let zaj***va tale omenjena ventilacija, volan se je začel luščit že po manj kot letu dni, tudi dvo-področna klima je bolj kot ne za to, da se lahko "pohvališ" da jo imaš, ker v praksi ravno ne deluje tako kot mora (lahko bi vgradili teh nekaj senzorjev v kabino). Zdaj samo čakam, da se še tempomatu začne mešat...
Naslednji avto, ko bo ta odslužil? Bo treba konkretno premislit, če bo to spet Berlingo, ker dvomim da se tovrstna omenjena Citroenova šlamparija ne bo ponovila...
grajbos ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 17-07-17, 15:20   #6
antasi
Neustavljivi
 
antasi's Avatar
 
Pridružen: Oct 2011
Lokacija: celje
Prispevki: 3,529
Default

to je pač avto, ki je po zahodnih standardih odslužil(240.000km)
žal smo mi daleč na vzhodu zato v izogib problemov priporočam kaj vzhodnega, npr. dacio z ročno klimo in brez opreme, žal je tako in se dogaja tudi npr velecenjenim nemcem isto
antasi ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 17-07-17, 15:55   #7
grajbos
Svež Citroenar
 
grajbos's Avatar
 
Pridružen: Feb 2011
Lokacija: maribor
Prispevki: 4
Default

OK, 240.000 km je dosti in ni, če je redno servisiran in vzdrževan.
Po tej logiki je odslužil že po dobrem letu dni ter prevoženih cca 50.000 do 60.000 km, ko so se začele težave z gretjem, z volanom, z ogledalom pa že prej, potem kompresor klime je šel pred cca 70.000 km.
Smešno je, da mehanika tudi po 240.000 km dela kot se šika (motor, zavore, podvozje, vzmetenje itd.), dodatki pa so šlamparija na kvadrat. Kot dodatke mislim na v postu omenjene zadeve (kompresor klime je bil že tovarniško slab, volan je en cenen polizdelek za avtomobile ranga Tata-mobil, omenjene težave z gretjem ima veliko lastnikov Citroenov, dvopodročna klima brez senzorjev je čisto brezveze, itd.). Pa bi se to dalo brez težav uredit in bi bil avto tiptop. Neumno mi je, da se špara na teh stvareh...
grajbos ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 28-01-18, 23:31   #8
minek
Poučen Citroenar
 
minek's Avatar
 
Pridružen: Mar 2016
Lokacija: Maribor
Prispevki: 186
Default

Da se podpišem v to temo. Berlingo 2016. Prvi "gretje incident" pri 43000km. Upam, da se ne ponovi. Verjamem pa ne. :-)
minek ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 29-01-18, 08:44   #9
bingo
CITROENAR
 
bingo's Avatar
 
Pridružen: Jan 2010
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 351
Default

tudi jaz že doživel ta "incident". BIII 2015. cca.50kkm.
Odklopil akumulator za par minut-od takrat dela OK (tok,tok)

Grajbos: kako se nadaljuje zgodba z loputami ?
bingo ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 29-01-18, 08:59   #10
aeros
Svež Citroenar
 
aeros's Avatar
 
Pridružen: Jun 2008
Lokacija: Ljubljana-Šmartno
Prispevki: 42
Default

Sem prehitro pisal v drugo temo:

Sem želel že sam napisat, prejšnji teden sem imel podobno situacijo, le da imam 41000 na števcu. Peljal sem se iz Radovljice v Ljubljano in v avtu vroče za znoret. Potem vklopim klimo naštimam na LO in glej ga hudiča še bolj vroče....Pomagalo je da sem izklopil ventilacijo Potem smo nekako lažje dihal. Po tem se mi težava ni več ponovila.
Avto imam namen v Februarju itak peljat na 2 redni servis k Jenkotu.
Morda kdo ve ali je elektronika (modul za ventilacijo) 2 leti v garanciji?
aeros ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen Berlingo > Berlingo MK III

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Gretje vozila. Radioberlingo Berlingo MK III 4 05-12-13 12:00
GRETJE POTNIŠKE KABINE V C5 MK2 CEPETKO C5 MK II 6 27-12-12 17:25
gretje na voznikovi strani kenik C5 MK II 1 16-12-12 19:52
XP HDI - gretje :( vinotoc Citroen Xsara Picasso 12 12-01-11 07:55
Samodejno gretje stekla in ogledal gerla C5 MK I 6 28-03-10 10:28


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 02:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2024- Citroen Forum