Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C8

Citroen C8 Za večje družbe in družine C8

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 11-02-17, 18:35   #1
andrejan
Svež Citroenar
 
andrejan's Avatar
 
Pridružen: Jan 2017
Lokacija: Trebnje
Prispevki: 13
Default Anti poluttion fault in rezervni program

Pozdravljeni.

Obračam se na vas, uporabnike foruma Citroenar, predvsem poznavalce motorjev. Gre sicer za Peugeot 807 2.0 HDI, letnik 2003.

Avto takoj po zagonu (če je hladen) izpiše na displeju Anti poluttion fault, gori lučka za motor in avto vrže v varnostni način (do 3000 obr/min in zmanjšana moč). Če avto, ko se segreje, za pol minute ugasnem in nato prižgem, deluje normalno, lučka za motor pa še sveti.

Avto sem priklopil na tester. Eden od programov (Wurth) pokaže napako P0191 (Fuel Rail Pressure Sensor Circuit Range/Performance), P0380 (Glow Plug/Heater Circuit A Malfunction) in P0221 (Throttle/Pedal Position Sensor / Switch B Circuit Range/Performance Problem);
drugi program (Delphi) namesto P0191 izpiše P0230 (Fuel pump primary circuit)

Pred dvema mesecema je avto vrglo v rezervni program na 1200 obr/min. Takrat sem zamenjal senzor pretoka zraka (nov) in avto je nato skuril en tank goriva brez da bi imel kakšno težavo. Mislil sem, da je napaka odpravljena. Z naslednjim tankom pa spet preklop v rezervni program na 1200 obr/min. Tokrat je bilo potrebno zamenjati senzor položaja za plin (senzor položaja dušilne lopute). Po menjavi za novega avto sicer zalaufa a ga kmalu preključi v rezervni program do 3000 obr/min. Vmes sem še zamenjal filter goriva.

Peljal sem ga še k mehaniku, ki ga je priključil na svoj tester in rekel, da je možna napaka senzorja tlaka goriva ali regulatorja tlaka goriva. Oboje sem že zamenjal, sicer z rabljenima, a ni nič drugače. Omenil je še, da je lahko problem v šobah, vendar jih je pri tem avtu zelo nerodno menjavat.

Vsekakor računalnik zaznava težavo le ko je avtomobil hladen. Če toplega za nekaj časa ugasnem, deluje avto potem normalno. Če med tem napako pobrišem, se pri toplem tudi lučka za motor ne prižge nazaj. Prižge se šele, ko naslednjič zaženem mrzel motor.

Kaj predlagate? Ima kdo kakšne podobne izkušnje? Je možno, da je zopet problem v senzorju pretoka zraka ali senzorju položaja za plin, čeprav sta nova? Ali je najverjetneje res težava v šobah?

Lep pozdrav. Andrej
andrejan ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C8

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno



Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 05:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum