Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 20-11-19, 14:31   #1
branec
Svež Citroenar
 
branec's Avatar
 
Pridružen: Apr 2009
Lokacija: Maribor
Prispevki: 15
Default Hidravlika napaka - sedaj ne dvigne

Že nekaj krat se mi je propetilo, da se je pojavila napaka na sistemu hidravlike - suspension faul.

Servis je najprej našel napako na prednjem senzorju in ga zamenjal. Potem sem kupil še zadnji senzor, ki pa je menda še dober. Potem je servis še dvakrat za podobno napako pregledal in ni našel pravega posebnega vzroka (napaka na senzorjih pospeška ali senzorju višine podvozja), do zdaj so že dvakrat pobrisali napake in resetirali ... in je šlo zopet nekaj časa.

Ker sem mislil, da je zopet ista napaka, ki je bila že večkrat samo pobrisana, sem včeraj pogledal z Diadbox, našel napako v področju suspension in sem pobriral napako pri suspension (mislim da je bilo senzor pospeška). V BSI sicer nisem gledal in brisal. Sedaj se avto ne dvigne (ne sliši se pumpa hidravlike). Na zaslonu sicer ni nobenega opozorila.

Na servis sem sicer že zopet naročen, vendar s tako spuščenim avtom niti ne upam voziti, da ne bi bilo še kaj bolj narobe.

Bi morda pomagalo, če bi resetiral BSI po proceduri (spusti okno, odklop akumulatorja, čakanje....)? Če je napaka vpisana še v BSI se pumpa hidravlike verjetno tudi ne aktivira?

Je morda krivo, ker sem pred nekaj dnevi bil pri vulkanizerju in so avto samo dvignili, da so kolesa visela dol ter zamenjali kolesa? Ko so ga slustili dol, je kar trajalo, da je hidravlika dvignila avto. Je kakšna posebna procedura pri zamenjavi koles (npr. dvigniti naprej v najvišji položaj preden dvignejo avto...)?

Prosim za pomoč kako bi ukrepal naprej.

Pozdrav,
Brane
branec ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
esp/esr napaka bogdan C5 MK II 18 14-03-19 11:32
Po zamenjavi ležajev zadnjih rok ESP/ASR napaka SATISFACTION23 C5 MK II 21 18-04-15 00:03
lučke, airbag, napaka motorja, unblock diesel filt burjuc Citroen C8 32 14-02-12 15:51
Avto se med vožnjo dvigne blagovest C5 MK I 9 23-11-11 19:04
Ne dvigne avta! kazuma Citroen Xantia 14 10-12-09 13:08


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 06:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum