Vrni se   Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Blodnje in splošne razprave Kar ne spada nikamor drugam ...

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 05-01-22, 13:53   #1
visar
Odvisni Citroenar
 
visar's Avatar
 
Pridružen: Apr 2007
Lokacija: Vrhnika
Prispevki: 1,294
Default Moj prvi in zadnji renault

Pozdravljeni

Ta tema sicer sodi med šli smo drugam ....
Moja želja je bila da bi dobili majhen električni avtomobil z dometom 300km+

Ker Citroen ne vem kje hodi smo preverili vsa razpoložljiva EV na trgu.

Tukaj lahko na kratko povem da je citroen že v 90 letih imel pravo strategijo, tako v dizel pogonih, tako v hidravliki ter električnih vozilih. Moje osebno mnenje je da bencinskih motorjev nikoli niso znali narediti, dočim je pa blestel pri dizlih ter električnih pogonih.
Če pogledamo samo na starega AX-a, ki je bil narejen v 800 kosih je vozilo ponujalo točno to kar od električnega vozila pričakuješ, to je majhni mestni avtek s katerim greš po bageto kruha v sosednjo vas. seveda takoj po službi v bližnjem mestu.
temu je sledil po mojem najbolj učinkovit avto SAXO, kateremu ni bilo moč očitati nobenih pomanjklivosti, saj je bil zmožen prepeljati 5 ljudi s boljšimi performansami kot njegov bencinski brat.
C zero ki je bil plod sodelovanja s BMW-jem v skupnem podjetju BPCE je imel samo eno hibo in sicer je bil zaradi izbire narejen za Japonce na japonskem. Ker vsi ki me poznate veste da ne živim od dveh sušijev na dan, vam lahko povem da je bila edina pomanjkljivost da je bil za pol številke premajhen.

No sedaj pa smo testirali C4 (da omenim le Citroene) od vseh treh vozil iz PSA je zdaleč najbolj udoben in vodljiv na cesti. Njegovi materiali in izdelava sta taka kot smo bili navajeni pri C4 ali celo C5, vendar če smo že pri čevljih je vozilo za eno številko preveliko. Poleg tega pa me je motilo še to da je bil pri konstrukciji narejen en korak nazaj in sicer je vozilo nastalo kot predelava bencinske verzije in ne kot samostojno elektro vozilo. Iz tega sledi da so določene lastnosti kot sta npr speljevanje in rekuperacija na C zero bistveno boljša.

Torej če gledamo domet po evoluciji,
Ax - 80 km
Saxo - 120 km
C zero 160 km
se je sedaj iskalo po Moorovem zakonu nekaj kar bi to podvojilo, seveda po normalni ceni.

Iz izkušenj Saxo-je smo se odločili za ZOE, ki je dimenzijsko tam nekje, dasiravno je cena C4 ista.

Ko avto pride k hiši pa se je pričelo:
- vrata previšena in sicer so prednja vrata 3mm višja od zadnjih
- tapete pri "menjalniku" niso bile zapete v kanal
- strop popraskan
- ropotanje v zadnji havbi ko se je odprla (vzrok losana matica)
- najbolj zanimivo pa je da je avto kljub obljubam o varnosti dosegel na zadnjem testu 0 zvezdic.

Kar se varnosti tiče pa je zanimivo to da so vsi prodajalci trdili da ima 5 zvezdic, nikjer pa to ni bilo napisano.

Torej šlamparija po celem spisku, če kdo slučajno pljuva po francozih samo v informacijo, da nikoli nisem videl ali imel (pa sem jih imel 20) Citroena da bi imel toliko napak oziroma šlamparije ko je bil nov, pa so bili kriteriji npr pri Visi popolnoma drugačno kot so danes.
Citroen je Francoski Mercedes v primerjavi s tem ... Renault-om.

Vsaj kar se tiče elektrike je tako kot je bilo domenjeno in dejansko naredi več kot 300km, mogoče zaradi tega ker Elektropogonskega sklopa ne dela on ampak je kupljen ... vse ostalo pa
__________________
______/\______
______/\______
visar ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
C5 X7 2008 hidravličar, zadnji konec dela probleme mcmare Citroen C5 17 22-01-20 08:02
MOJ PRVI NAKUP CITROENA antasi Sam svoj mojster ... 8 17-09-17 23:49
Moj Citroen AX caban 1.1i ax_rider Citroen AX 176 02-07-13 13:37
Moj prvi avto garac Blodnje in splošne razprave 58 10-12-09 14:03


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 21:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum