Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C8

Citroen C8 Za večje družbe in družine C8

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 31-12-12, 13:46   #1
shalej
Svež Citroenar
 
shalej's Avatar
 
Pridružen: Dec 2012
Lokacija: Celje
Prispevki: 2
Default Napake na testerju za 2.0hdi

Imam problem sicer s P807 z 2.0HDI 107KM motorjem. Začela se mi je prižigati oranžna lučka za motor in izpisovati antipollution fault. To se dogaja že cca 2 meseca in nisem reagiral, ker avto ni kazal nobenih znakov da je kaj narobe z njem. Ni izgubljal moči, ni padel v zasilni program, itd... Pred nekaj dnevi pa mi prižge to lučko na AC pri 130km/h in kot vedno avto gre brez problema naprej. Malo pred domom je imel bolj traktorski zvok ko si mu dodal plin, ko sem pa parkiral avto ni več vžgal (verglal v prazno). Po odklepu/zaklepu je avto normalno vžgal. Enako naslednji dan, kjer mi je celo med potjo ugasnil. Avto sem odklenil in zaklenil pa je šlo naprej.

Danes sem ga imel na testerju in sicer kaže napake:
- stalna motnja: tipalo prisotnosti čepa rezervoarja za gorivo
- občasno ponavljajoča motnja: regulator tlaka goriva (kratek stik na masi ali prekinjen tokokrog)
- občasno ponavljajoča motnja: nadzor nad visokim tlakom goriva. Pomanjkanje tlaka (uhajanje) in pa tlak je nižji od referenčne vrednosti

Zdej da mi ne bo kak mehanik šel menjati vse zapovrstjo me zanima, če je že imel kdo podobno težavo s temi napakami?
shalej ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 31-12-12, 14:13   #2
alesz
Legenda Citroenarjev
 
alesz's Avatar
 
Pridružen: Apr 2009
Lokacija: Slovenija
Prispevki: 2,826
Default

Večkrat sem že napisal ,da takle tester ni vreden nič in je zguba časa in denarja........Človek ki ti testira ti mora to narediti do konca.Prva napaka je stalna to pomeni da je prisotna in jo mora nadalje določiti ali je res problem v stikalu lopute ,ali je napaka kar se tu precejkrat pojavi,v sami napeljavi do tega tipala.Ampak to se da storiti samo na avtu....?Druga napaka ,je možno daje pogojena z tretjo,pri kateri ti mora spet določiti če je v okvari dotični senzor,ki daje napačne podatke ,pa tudi tukaj je možno da ja napaka na konektorju ki je spodaj pod tem senzorjem,(5polni rumen).
alesz ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 01-01-13, 21:01   #3
shalej
Svež Citroenar
 
shalej's Avatar
 
Pridružen: Dec 2012
Lokacija: Celje
Prispevki: 2
Default

Na tester sem šel k nekomu, ki ga poznam in je drugače električar. Zato se ni napak odpravljalo. Tudi stalo me ni nič.

ALi lahko kdo priporoča kakega mehanika, ki bi se naj spoznal na PSA iz savinjske oziroma celjske regije?
shalej ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C8

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Tktakanje C4 Picasso masun01 Citroen C4 Picasso 25 21-05-12 14:54
Xsara Picasso 2.0hdi pikec1988 Modifikacije Picasso-ja 1 02-05-11 16:05
Zamenjava zobatega jermena Xsara Picasso 2.0hdi 03 scroll Citroen Xsara Picasso 6 21-03-10 09:06


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 21:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum