Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4 Grand Picasso

Citroen C4 Grand Picasso 7 sedežni Picasso

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 18-12-20, 23:54   #1
alan30
Citroenar z dušo in srcem
 
alan30's Avatar
 
Pridružen: Mar 2008
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 653
Default Napaka P0192

Pozdravljeni,

kar nekaj časa je že minilo, od mojih zadnjih problemov z avtom nazadnje nekaj let nazaj, ko sem se igral z c5 mk2 vakum cevkami. No pa da povem kje imam problem danes med vožnjo po avtocesti lepa zmerna vožnja nakar se prižge lučka za abs/esp, avtomatska ročna zavora error, to niti ni bila nek strašen problem se je že zgodilo pa sem pobrisal in je bilo pol leta mir, kar me je pa malo bolj zmotilo je bilo pa to, da se je prižgala lučka za motor ok avto odpiska vse alarme in pele dalje z praznično osvetljeno armaturo. Takoj po vseh teh alarmih začutim, da je prestavil v zasilni režim itd... Se ustavim na prvem varnem mestu ugasnem motor in si rečem dobro sedaj se bo resetiralo in bo ok, no tukaj pa nekaj novega motor sicer vžge z malo več verglanja in deluje kot traktor rožlja kot, da bi se vozil brez olja oziroma kot, da bi šobe delovale malo po svoje. Se peljem proti domu in ko nabere malo več obratov se rožljanje nekoliko umiri in deluje sicer še vedno slabo a vsaj ne ropota kot traktor. Doma priklopim na lexio in odčitam napake ki so sledeče vidne na sliki v prilogi.Z lexio pobrišem napake a ostane ta, ki je že v nalovu teme P0192. Po intenzivnem googlanju in podrobnem pregledu napake ugotovim da naj bi zatajil senzor za pretok goriva, ki se nahaja jaooooo bogu iza nogu zadaj pod filtrom za zrak in egr ventilom. Zamenjal sem preventivno še akumulator saj je sedanji bil star 6 let. Je pa sedaj zadeva taka, da avto prižge kadi ko sam hudič a po kakšnih 5 do 8 sekund ugasne. Avto gre v ponedeljek na servis a ker mi žilica ne da miru sem si rekel da vidim kaj bomo tukaj na forumu uspeli zdiagnosticirat skupaj. Tako da forumaši na dan z znanjem in izkušnjami.

Motor pa je 1.6 hdi 112ks letnik 2011.

lp
Alan
Attached Images
File Type: jpg 20201218_162335.jpg (135.1 KB, 0 pogledov)
__________________

Zadnji popravek od alan30 : 22-12-20 at 05:55
alan30 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C4, C4 Picasso, C4 Grand Picasso > Citroen C4 Grand Picasso

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Hidravlika napaka - sedaj ne dvigne branec C5 MK III 19 18-05-21 10:57
esp/esr napaka bogdan C5 MK II 18 14-03-19 12:32
Napaka na hidravljičnem podvozju Sine64 C5 MK III 0 25-03-13 22:57
Napaka parking senzorji in senzor za nadzor tlaka ribicija Citroen C4 Picasso 7 01-02-13 18:22
lučke, airbag, napaka motorja, unblock diesel filt burjuc Citroen C8 32 14-02-12 16:51


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 07:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum