Citroen Forum

Citroen Forum (http://www.citroenar.eu/index.php)
-   Citroen C6 (http://www.citroenar.eu/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Citroen C6 de Čojko - véhicule de collection (http://www.citroenar.eu/showthread.php?t=18037)

Čojko 23-03-22 21:25

Citroen C6 de Čojko - véhicule de collection
 
9 Attachment(s)
C'est la vie,...

Čojko 23-03-22 21:26

Zgodovina
 
4 Attachment(s)
Leto 2006. Dekan Mariborske fakultete za strojništvo se odloči, da si bo kupil novega C6. Hoče rdečega, ker vedno vozi rdeče, ter noče usnja. Avto ne moreš niti naročit - rdeči Exclusive zaradi usnja ne pride v poštev, zato se konfigurira nižjega Lignage z max. kar se lahko da na njega. Meni osebno je ime Lignage še bolj zanimivo od Excusive, saj je bilo to ime drznemu prototipu iz leta 1999 na podlagi katerega je nastal C6 (pripenjam slike).
Zaradi tega ker ni Exclusive mu poleg usnja manjka AFIL, lesen dekor v notranjosti - je grafiten, 2 x spomin za voznikov sedež, nastavitev ledvenega in ramenskega dela sovoznikovega sedeža, nima električnega pomika zadnjih sedežev, ima pa zaradi tega možnost prevračat zadnje sedeže, kar pride zelo prav. V glavnem mu ne manjka nič bistvenega oz. to kar ima je meni veliko boljše kot če bi imel Exclusive opremo.

Se pravi potrebno je bilo posebno naročilo v Francijo kjer so ga v Rennes la Janais 6.jun.2006 tudi proizvedli.

Dekan:
Nakup 20.7.2006 za cca. 60.000€ (točnega podatka nimam)
Redni servisi pri Avtocity MB na 30.000km in dobro leto, kar pomeni, da je veliko vozil.
Sicer je bil avto garažiran.
Nikoli karamboliran.
Začetek 2012 s 114.000km predan na Avtocity

Xandrej
Nakup in takoj uveljavitev koluance, saj je nagajal menjalnik. Avtocity zamenjal hidroblok menjalnika in novo olje na lastne stroške.
Ljubiteljsko vzdrževanje, servisiranje, popravilo nekih malih bunkic na karoseriji, poliranje, globinsko čiščenje, nakup dodatnih 18 paličnih platišč Atlantiq, ki so bila kot C6 dodatna oprema in standardna oprema pri kasnejših letnikih. Detajlneje je to opisal Xandrej
C6 aprila 2014 pri 134.000km prodan drugemu ljubitelju.

Boklavdi
Zelo nežen lastnik, zame še preveč. Avto čuval, ga imel za drugi avto, ko je šel v LJ, ali na izlet. Garažiran, letno voskan, vedno čist, redni servisi izven Citroen mreže vsako leto, kljub temu, da je prevozil le dobrih 10.000km/letno, boljše olje, velik servis pri Jerovsku konec 2016 pri 165tkm, olje v menjalniku zopet menjano 2017 pri 170tkm, izrednih popravil je bilo malo, reševal od primera do primera (Jerovšek, Autonova,...). Dokupljena in vgrajena je original vlečna kljuka, avtu pripadajo še strešni nosilci. Karoserijsko in interierno v izjemnem stanju za 16 let star avto. Podrobneje o tem piše Boklavdi
Marec 2022 s 223.000 km prodan naslednjemu ljubitelju.

Čojko
Glede na zgoraj napisano in moje ljubiteljstvo Citroenov, sploh hidravličarjev, sem se odločil, da ga vzamem kot kolekcijski avto. Je normalno registriran vključno z letno vinjeto in tehnično vse tako kot more bit za cca. 3000km na leto - daljše poti in izleti, sicer garažiran.

antasi 23-03-22 21:42

Čudovit. Vedel sem, pa niste verjeli.

skrt3 23-03-22 21:48

Cestitke

boklavdi 23-03-22 23:08

Ni mi žal odločitve, da sem ta nori avto kupil, četudi so nekateri govorili, da to bodo stroški, servisi, da bo glava bolela. Ko sem ga tistikrat videl sem bil enostavno "gotof" :).
Ni mi žal trenutkov, ko so nekateri govorili da je grd, da je francoz, da je star.

Presrečen za lepe trenutke, ko smo ga naložili na parni vlak za giro tja proti Gorici, se z njim peljali do prelepih gradov tam daleč v Nemčiji, ali nepozabnih trenutkov tam nekje ob morju v Črni gori blizu Sv. Štefana...kar nekaj trenutkov...ampak res.

...in kar malo ganjen, da je avto v zrelih letih sedel v prave roke, pravemu človeku, ki zna ceniti prestiž, eleganco, udobje, glamur...ter se ob tem ne obremenjuje glede tistih nekaj malega prevoženih let.

Res sem se ga v teh letih malo naveličal in prav je, da mu nekdo še naprej posveča del svojih emocij, morda del svojih sanj in svojega prostega časa.

Čojko pazi ga, uživaj z njim in vozi se več kot sem se jaz. Presrečen, ker je padel v tvojo posest :).

Želim ti veliko varnih in zadovoljnih kilometrov :):):).


lpB

fifk 24-03-22 06:04

No, pa je avto pristal pri pravem človeku. Čojko, čestitke in srečno vožnjo.

frodo1 24-03-22 06:23

čojko"

Čestitke za nakup, srečno vožnjo, imaš kar si si želel.
:BigThumbs:

Lovro 24-03-22 07:41

Lepo se godi temu C6. Po treh skrbnih lastnikih, ga bo razvajal še četrti skrbni lastnik.

Čojko, čim več užitkov v vožnji ti želim in čestitke za nakup! Pa zadnja slika na dvorišču je prav super.

dbostjan 24-03-22 07:54

Čestitke za nakup, veliko užitka in srečno prevoženih kilometrov, avto je čudovit!

GSclub 24-03-22 07:58

Citat:

Poslano od boklavdi (Post 279192)
Ni mi žal odločitve, da sem ta nori avto kupil, četudi so nekateri govorili, da to bodo stroški, servisi, da bo glava bolela. Ko sem ga tistikrat videl sem bil enostavno "gotof" :).
Ni mi žal trenutkov, ko so nekateri govorili da je grd, da je francoz, da je star.

Presrečen za lepe trenutke, ko smo ga naložili na parni vlak za giro tja proti Gorici, se z njim peljali do prelepih gradov tam daleč v Nemčiji, ali nepozabnih trenutkov tam nekje ob morju v Črni gori blizu Sv. Štefana...kar nekaj trenutkov...ampak res.

...in kar malo ganjen, da je avto v zrelih letih sedel v prave roke, pravemu človeku, ki zna ceniti prestiž, eleganco, udobje, glamur...ter se ob tem ne obremenjuje glede tistih nekaj malega prevoženih let.

Res sem se ga v teh letih malo naveličal in prav je, da mu nekdo še naprej posveča del svojih emocij, morda del svojih sanj in svojega prostega časa.

Čojko pazi ga, uživaj z njim in vozi se več kot sem se jaz. Presrečen, ker je padel v tvojo posest :).

Želim ti veliko varnih in zadovoljnih kilometrov :):):).


lpB

To je pa tako čustveno napisano, skoraj kot da gre za ljubezenske zadeve;)


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 20:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2024- Citroen Forum