Citroen Forum

Citroen Forum (http://www.citroenar.eu/index.php)
-   Citroen XM (http://www.citroenar.eu/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Moj XM 2.5TD Exclusive (http://www.citroenar.eu/showthread.php?t=11282)

pubi2cv 14-01-14 09:09

Moj XM 2.5TD Exclusive
 
Sem obljubil, da kaj napišem o svoji pridobitvi...no pa dajmo

Za začetek nekaj osebnih podatkov:

Pred tremi leti uvožen iz Dojčlanda (Köln)
Od takrat naprej je bil Gorenjc
Je l.99, Exclusive oprema....hidraktiva...prevoženih 257.000 km.
Ker je velik.....ima vse kar imajo veliki....ni da ni od opreme
Navdušuje udobje....direktorski fotelji - kombinacija sivega usnja in velurja. Sicer je sedalni del na voznikovem sedežu zguljen in bom zato dal tapetniku poštimat - bom zamenjal ta del na obeh sprednjih sedežih. Potem bosta kot nova. Vsi pomiki so električni...naprej/nazaj, gor/dol, naslonjala...še sredinska konzola se fura gor in dol na motorček....luksuz

-Pred 20.000 je bil narejen tavelik servis. Zamenjani so bili vsi jermeni, šponerji, role (ležaji) za zobate jermene, mikrojermeni itd.
-Pred 2.000 km narejen ta zadnji mali servis (olje, filtri itd)
-Po pregledu ugotavljamo, da so vsi vitalni organi OK...hidravlika, bremze, kretni mehanizem...vse BP. Še auspuh zgleda odličen.
-Gor so nove zimske gume Falken
-Včeraj smo odkrili, da ima celo dodaten čip...torej imam spimpanega XM-a:BigThumbs:. Ni čudno, da vleče kot lokomotiva....hehe. S čipom ima namreč okoli 160 konjičkov.
-Ima tudi homologirano vlečno kljuko (super, to zelo rabim...) - 12 in 6 pinski priklop štroma...preizkušeno...je prejšnji lastnik nekaj avtov na njej pripeljal iz Nemčije

Seveda je nekaj stvari tudi za poštimat...prej ne bom srečen, mora bit vse tipi topi:

-Zamenjat eno rolo, amortizerček in šponer mikrojermena. Se je ležaj zoprno drl. No, zdaj bo mir.
-Lepi display dela bolj "na pol", kar sicer ni nič neobičajnega za XM-a. Bom moral nekje najdit nadomestnega....
-Na mestu dvigovanja so bili pragovi deformirani (baje da so prešvoh za tako težek avto - spet nič neobičajnega za modele s težkim dizlom v nosu). No, to je že poštimano...so že lepo ravni.
-Na par mestih malo popravit zaščito na podvozju (nič večjega, predvsem na mestih kjer smo ravnali pragove...)
-Da bo v bodoče mir, ga bom našprical s crownom ali kako podobno žavbo
-V bližnji prihodnosti bom preventivno zamenjal oba hladilnika. Bolje preventiva kot potem drago zdravljenje....
-Aja...kot smo ugotavljali že na slikah, je polomljen pokrovček tipkovnice za vnos zagonske kode. Bom poštimal...verjetno bom vgradil en malo močnejši homemade pant, pa bo mir za vse večne čase

Sicer se krasno pelje...brezhibno naravnost, nobenih tresljajev...lepo plava....kar se tega tiče - u nulo.

Toliko zaenkrat. Bi priložil še kako sliko...pa sem "over quota". Če mi da Gaši še kak mega placa na serverju, vam, ga pa še pokažem:take_picture:

rsm23 14-01-14 09:27

Čestitke :BigThumbs:
Sliši se (izgleda) res poštiman ;)

- Glede tipkovnice - najbolje, da probaš močnejši pant naredit. Sicer se da dobit tudi nov set pokrovčka za 35 EUR, ampak je po vrhu črn. Tvoj pa je v imitaciji lesa...
- Glede levega zaslona - odstrani se tisto plastiko okoli volana in pod njim ter vzame komplet display ven in popravi. Novega se težko najde, rabljeni imajo pa večinoma isti problem čez čas (če niso bili sanirani) - problem je v kontaktih med zaslonom in elektroniko displeyja.

Srečno vožnjo ;) :BigThumbs:

Čojko 14-01-14 09:34

No super in zelo lepo zapisano.
Bi pa še dodal par komentarjev. Jaz sem pri teh uvoženih kar nekaj let voženih velikih dizlih malo skeptičen za tako nizke kilometre. Imaš morda tudi kakšno dokumentacijo, servisno, možnost preverbe podatkov v kakšni Citroen bazi,.... (v Nemčiji namreč načeloma delajo po reglcih in na uradnih servisih vse dokler ne prodajo kam v južne kraje). Saj ne da je kaj narobe če bi jih imel dvakrat toliko, samo fajn je to vedet, da veš kaj pričakovat ali pa že preventivno kaj uredit tudi na podovozju ipd.
Če te torej prav razumem ima tale dizel enako stopnjo hidravlike kot V6 - hidraktiva vključno z diravijem?
Kar se moči tiče je tovarniških 128 KM zelo bogo za tak avto, če pa je čipan na 160 KM pa je to že enakovredno V6. Po navoru celo boljše, slabost pa v ozkem polju uporabnih vrtljajev vključno z turbo luknjo pod 2000 vrtljajih, kar ima V6 veliko prednost - ga lahko voziš praktično od jurja dalje,... Če je bilo čipanje strokovno narejeno, se ni pretiravalo in je bil vožen po pameti naj te to nič ne skrbi. Morda čip še bolje dene motorju kot manj moči in cigla na gasu.
Kar se pokrovčka in kode tiče bi jaz pokrovček nabavil nov, kodo pa izključil.
Kar se tiče krasnega peljanja daj še malo preveri bunke ipd. Se zna zelo lepo peljat potem pa ko še to vse nafilaš na novo ali jih celo zamenjaš šele vidiš kaj si zamujal. Samo če boš se tega lotil - se loti čisto vseh naenkrat, ker če ne to ni to.
Kar se sedežev tiče naj bi to bila alkantara, ki je kar nekaj dražja od pravega usnja - tu ne šparaj in naredi kot je bilo, po možnosti dobi original material (kombinira na zadnje zice in na tapete na vratih).
Zaščita s Krovnom tudi ni tako draga in se po moje splača. Glede na to, da je že precej zaščiten avto je morda ni treba tako pogosto ponavljat kot za naše oldtajmerje.

V glavnem čestitke za nakup in veliko užitkov tako v pedenanju kot predvsem v sami vožnji.

pubi2cv 14-01-14 09:50

Hvala obema za nasvete in dobre želje.

Trenutno je pri Mokiju na dvigalu in čekira komplet avto, če je še kaka reč za poštimat ali zamenjat.

S kilometri se ne ubadam, me ne moti tudi, če jih ima več. Števec jih pač kaže toliko. Važno je, da je motor servisiran in da vse lepo laufa. V glavnem....vse bomo pregledali, da se ugotovi dejansko stanje in zrihtali, kar bo potrebno, da bo pali/vozi.

Kodo bom izklopil, to so mi tudi drugi svetovali, da slučajno tipkovnica ne zaštrajka, sploh pozimi..... Pa bolj praktično je tudi, ni treba zmerom tipkat......

Bunke, hidravlika....vse lepo dela, pumpa se poredko vklaplja, je mehek in lepo plava...trenutno ni kaj štimat. Diravija pa nima....ne vem ravno dosti o različicah hidraktive...če je enako kot pri šestaku...se moram še izobrazit...hehe

Aja...za sedeže sem pa že dogovorjen, da gredo k tapetniku enkrat sredi Februarja...vsekakor originalni material...za tistega pol kvadrata po zicu tudi ne bom bankrotiral...

Čojko 14-01-14 09:54

Ima gumb - sport/norm na levi strani šalthebla?

pubi2cv 14-01-14 09:56

Jap, ima...

rsm23 14-01-14 10:10

Tipkovnico pa le odklopi - vlaga je njen resen sovražnik (enkrat sem se v LJ v garažni pod Kongresnim dve uri zajebaval z njo; naslednji dan je letela ven.

2.5TD ima Hydractive 2 kot večina XMov (razen osnovnih modelov). Nima pa Diravija - to je imajo V6 do poletja 1997 (s PRV mototjem). V6 z Diravijom pa za razliko od ostalih modelov niso nikoli imeli anti-sinka.

Čojko 14-01-14 10:14

Aha, in kaj je ta antisink oz. kaj to počne pri avtu?

Citroenovc 14-01-14 10:41

Antisink - da rita ne počepne, ko ugasneš.

Za DIRAVI ti je že rsm napisal - bil je del opreme le pri PRV 123kW in 24V šestaku. Ko so predstavili kasnejši 24V, je tudi DIRAVI odšel v trajno pozabo.

Hydractive oz Hydractive2 ima skoraj vsi XM. Nekako je bila to esenca tega velikega avtomobila. Bolj redki so tisti, ki so dobesedno "povečan BX". Med berline predvsem osnovni 12V dizelaši (non TD) in kaki SX 2.0 bencinarji.

Pubi - kar se tiče poškodovane plehovine pragov na mestu dvigovanja - vseeno zelo dobro prešnofajte tisti predel avta. Toliko sem se zadnji mesec ufural v XM sceno, da sem prišel do ugotovitev, da to skoraj gotovo pomeni, da se tam splača malo bolj temeljito preverit in posanirat zadevo. Če je spodaj pleharija zdrava - se ne sme kar potlačit vse skupaj. Osnovni greh pa je, da tista ušesa sploh niso mišljena za dvigovanje oz se avta sploh ne sme dvigovati oprtega tam.

mirchi 14-01-14 10:48

Pubi,carsko. Cojko pa kaj si to bolan s tem tvojim posiljevanjem v6???

Glede hladilnikov:zelo dobra odlocitev.,glede tipkovnice prav tako. Mam pa na zalogi se kako v imitaciji lesa,ce jo bos zelel. Glede napenjalca mikrojermena,al menjas vse al nic. sam z rolco ne bos kaj resil ker bo hitro fuc. odpove lezaj na nosilcu,kjer je vpet v blok motorja zato crkne rolca. Snamite ga pa boste videli. Priporocam tudi da nabavis bitron,ki vklaplja ventilator s nizjetemperaturnim. Se pozna. Obilo uzitkov v voznji in sraufanju.


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 02:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2024- Citroen Forum