Citroen Forum

Citroen Forum (http://www.citroenar.eu/index.php)
-   Citroen Xantia (http://www.citroenar.eu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Xantia v delavnici (servis) (http://www.citroenar.eu/showthread.php?t=1407)

deyo 17-07-07 23:47

Xantia v delavnici (servis)
 
2 Attachment(s)
Po prevoženih 155718 km sem Xantio zapeljal v delavnico CitroAvta.

Razlog je bil, da je pri zaviranju na desni prednji strani "šumelo".

Sumil sem na obrabo zavornih ploščic.

Sum je bil potrjen.

deyo 17-07-07 23:50

4 Attachment(s)
Problematična je bila desna zunanja zavorna ploščica.

Stare so bile zamenjane z originalnimi.

deyo 17-07-07 23:53

2 Attachment(s)
V takem slabem stanju pa je bila omenjena zavorna ploščica.
Še malo pa bi začela brusit disk.

deyo 18-07-07 00:11

1 Attachment(s)
Obenem pa so mi zamenjali še kabinski filter (do katerega v Xantiji ni težko priti).

Ugotovitev je sedaj takšna, da je bil stari filter (močno umazan in zapackan) tudi izvor za čudni vonj v kabini (vsaj dokler nisem v kanale našprical sredstvo za čiščenje klim).

Klima sedaj piha malo močneje :emot68:.

garac 18-07-07 05:32

In kolko si plačal za vse skupaj?

hadei 18-07-07 06:08

Pa se niso nič spuščali v to, da je zunanja dosti bolj obrabljena? načeloma bi se naj obe enakomerno obrabljali. Minimalna odstopanja so, ampak pri tebi pa je očitna razlika.

Xandrej 18-07-07 09:50

Citat:

Poslano od garac (Post 14227)
In kolko si plačal za vse skupaj?


111? z delom vred...

Aja pa prez zamere tile pokrovi glih ne pašejo na Xantio. Najdi kake original ali pa ponaredek originala najbolje pa lite 15 col od 16V stroja se da tu pa tam dobit... Pa upam, da nebo zamere sicer ima vsak svoj okus pa vse pa res nisem mislil nič grdega samo najdi kaj bolj originalnega. Pa še enkrat brez zamere.

deyo 18-07-07 12:32

Citat:

Poslano od hadei (Post 14231)
Pa se niso nič spuščali v to, da je zunanja dosti bolj obrabljena? načeloma bi se naj obe enakomerno obrabljali. Minimalna odstopanja so, ampak pri tebi pa je očitna razlika.

Citat:

Poslano od Xandrej (Post 14243)
111? z delom vred...

Aja pa prez zamere tile pokrovi glih ne pašejo na Xantio. Najdi kake original ali pa ponaredek originala najbolje pa lite 15 col od 16V stroja se da tu pa tam dobit... Pa upam, da nebo zamere sicer ima vsak svoj okus pa vse pa res nisem mislil nič grdega samo najdi kaj bolj originalnega. Pa še enkrat brez zamere.

@HADEI So mi rekli, da je ponavadi leva zunanja takšna. Bom videl na servisu čez 5000km kaj se bo dogajalo z novimi.

@GARAČ Je že Xandrej presenetljivo blizu zadel 111,99 eur (čeprav je to še nekje objavljeno). Podrobna analiza računa sledi.

@Xandrej če pa ti rečeš, potem pa bo to sigurno tako (mnenje dobrodošlo). Nisem imel še priložnosti kje dobiti originalnih. Tiste pa ki so bile ob nakupu avta (original) pa so bile adijo pamet. So pred mano imeli radi robnike pločnikov.
Bom zamenjal.

Xandrej 18-07-07 12:43

1 Attachment(s)
Prisežem pri bogu, da sem iz glave vrgel to cifro ven malo sem računal pakne nekje 16 jurjev po starem pa filter okoli 30? pa eno uro dela pa je to to... Pa dobim kako nagrado?

Deyo ne se sekirat samo če bo kaka priložnost zamenjaj xantiji zelo pašejo 15 col felne original od 2.0 16V.

Druga slika.

Pa upam, da ni zamere.

deyo 18-07-07 12:45

Ja moja je 1.8 16V. A imaš ti kako sled za njimi?


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 21:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2024- Citroen Forum